A- A A+

W ramach pierwszego cyklu szkoleń w ramach projektu „Ślad wodny jako narzędzie edukacji, integracji oraz podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony zasobów wodnych w miastach” przedstawiciele Stowarzyszenia Gmin Polska Sieć „Energie Cités” wspólnie z ekspertami z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu dr hab. inż. Ewą Bursztą-Adamiak i dr inż. Wiesławem Fiałkiewiczem gościli w pięciu miastach:

  • Kaliszu (26.02.2018)
  • Cieszynie (28.02.2018)
  • Jaśle (01.03.2018)
  • Ełku (12.03.2018)
  • Milanówku (13.03.2018)

Podczas szkoleń przedstawiono założenia projektu, skupiając się przede wszystkim na powiązaniu wskaźnika śladu wodnego z gospodarowaniem wodą w obszarach zurbanizowanych. Wykładowcy przedstawili wyzwania związane z gospodarowaniem wody w mieście, koncepcję, definicję i metodologię obliczania śladu wodnego, a także odnieśli się do konkretnych przykładów obliczeń tego wskaźnika oraz możliwości jego wykorzystania do monitorowania i oceny gospodarowania wodą w mieście.

Dziękujemy przedstawicielom Urzędów Miast za pomoc w organizacji szkoleń oraz uczestnikom za aktywne zaangażowanie się podczas omawiania tematów szkolenia.

Zapraszamy na kolejne szkolenia w III kwartale 2018 r.

Program szkoleń obejmował następujące wykłady:

  1. Wprowadzenie – informacje o projekcie , Marcin Łojek
  2. Globalne i lokalne wyzwania dla gospodarki wodno-ściekowej , dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak
  3. Struktura zużycia wody w mieście , dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak
  4. Koncepcja i definicja śladu wodnego , dr inż. Wiesław Fiałkiewicz
  5. Metodologia wyznaczania śladu wodnego , dr inż. Wiesław Fiałkiewicz
  6. Bilans wody w mieście , dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak
  7. Przykład obliczeń śladu wodnego miasta , dr inż. Wiesław Fiałkiewicz
  8. Ogólna ocena śladu wodnego , dr inż. Wiesław Fiałkiewicz
  9. Możliwości wykorzystania śladu wodnego miasta do monitorowania i oceny gospodarowania woda w mieście , dr hab. inż. Ewa Burszta-Adamiak

Aby pobrać załączone prezentacje i materiały, należy wpisać hasło, które otrzymali Państwo w mailu wysłanym po wydarzeniu. Tych z Państwa, którzy w wydarzeniu nie uczestniczyli, a są zainteresowani otrzymaniem prezentacji prosimy o kontakt z naszym biurem: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 
Powyższe prezentacje nie mogą być udostępnianie ani publikowane bez zgody Stowarzyszenia.

Projekt „Ślad wodny jako narzędzie edukacji, integracji oraz podejmowania inicjatyw na rzecz ochrony zasobów wodnych w miastach” realizowany jest przez Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités” przy współfinansowaniu ze środków Funduszy Europejskich w kwocie 460 372,20 PLN.

logo stopka
NFOSiGW logotyp 01
Niniejszy materiał został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Za jego treść odpowiada wyłącznie Stowarzyszenie Gmin Polska Sieć „Energie Cités”.